W obliczu tragicznych wydarzeń rozgrywających się tuż za naszą wschodnią granicą, Słupski Ośrodek Kultury zaangażował wszystkie swoje siły w pomoc Narodowi Ukraińskiemu. Oprócz organizowanych nieustannie zbiórek artykułów codziennego użytku, leków, żywności i środków finansowych, chcemy również pomóc przybyłym do Słupska uchodźcom wojennym w odnalezieniu się w nowym, bezpiecznym miejscu. W tym celu poszerzyliśmy swoją ofertę o nieodpłatne zajęcia dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

KURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH / POKÓJ ZABAW

środy, godz. 16:30
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku, ul. Krasińskiego 19

Kurs języka polskiego dla początkujących – poziom A1 z elementami A2. Uczestnicy nauczą się mówić po polsku – w sklepie, w gabinecie lekarskim. Nabędą również podstawowych umiejętności komunikacyjnych i gramatycznych. Jednocześnie w tym samym miejscu będzie znajdowała się sala zabaw, w której odbywać się będą zajęcia pod okiem animatorów. Dzięki temu na kurs możesz przyjechać z dzieckiem w każdym wieku.

BODY POSITIVE DLA DZIECI

soboty, godz. 10:00
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a

Zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci, których celem jest wyzwolenie miłości do swojego ciała poprzez ruch. Dużo energii, tańca, przyjemności, a przede wszystkim zdrowia i kondycji.

ZAJĘCIA WOKALNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

wtorki, godz. 14:00
środy, godz. 16.30
Szkoła Kultury SOK, ul. Banacha 17

Na zajęciach można w naturalny sposób poznać swój głos, technikę wokalną, pozbyć się blokad i niepożądanych napięć zarówno w śpiewie, jak i w mowie.

ZAJĘCIA Z CERAMIKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

wtorki, godz. 15:30 – 17:00
środy, godz. 12:00 – 13:30 i 14:00 – 15:30
piątki, godz. 11:00 – 12:30 i 13:00 – 14:30
soboty, godz. 12:00 – 13:30 i 14:00 – 15:30
Rękodzielnia SOK, ul. Wojska Polskiego 10a

Zajęcia ceramiczne dla dzieci i młodzieży z opiekunami. Uczestnicy poznają podstawy pracy z gliną, uwolnią swój twórczy potencjał i stworzą swoje własne, ceramiczne dzieła sztuki.

ZAJĘCIA Z CERAMIKI DLA DOROSŁYCH

czwartki, godz. 11:00 – 13:00, 13:00 – 15:00 i 15:00 – 17:00
Rękodzielnia SOK, ul. Wojska Polskiego 10a

Zajęcia ceramiczne dla dorosłych są okazją do zdobycia wyjątkowych umiejętności, odprężenia się w miłym towarzystwie i kształcenia własnej kreatywności podczas pracy z gliną.

KRĄG DZIKICH MAM

czwartki, godz. 11:30
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a

Zajęcia dla mam, które czują się samotnie i chcą twórczo spędzić czas, stworzyć małą społeczność w imię zasady “potrzeba wioski, aby wychować dziecko”. Chętnie przyjmiemy ukraińskie mamy z małymi dziećmi. Okażemy wsparcie i twórczo spędzimy czas.

ZAJĘCIA BĘBNIARSKIE

wtorki, godz. 15:00 – 15:45
Ośrodek Teatralny RONDO, ul. Niedziałkowskiego 5a

Rodzinne zajęcia animacyjno-rytmiczne będą polegały na zabawach integracyjnych, służą przełamywaniu bariery onieśmielenia i nawiązaniu relacji w grupie. Animatorka wprowadzi uczestników w świat rytmu poprzez naukę gry na bębnach djembe. To świetny sposób na twórczym wyładowanie nagromadzonej energii, a muzyka i rytm nie znają różnic narodowościowych.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

wtorki, godz. 13:00 – 15:00
Szkoła Kultury SOK, ul. Banacha 17

Dobra zabawa, to podstawa naszych zajęć. Nauczymy się śpiewać, tańczyć oraz malować, a przy tym będziemy się dobrze bawić. Spotkania będą prowadzone przez nasze wykwalifikowane instruktorki, które z zaangażowaniem pomogą rozwijać dziecięcą wyobraźnię.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

środy, godz. 17:00
Emcek, al. 3 Maja 22

Warsztaty z szydełkowania, frywolitki i makramy dla dzieci od 10 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych.

WARSZTATY BEADINGOWE

CZWARTKI, GODZ. 17:00
Emcek, al. 3 Maja 22

Zajęcia twórcze – podstawowe ściegi i techniki tworzenia biżuterii z drobnych koralików, inspirowanych ukraińskim folklorem dla młodzieży i osób dorosłych.

dodatkowo

SINFONIETTA SŁUPSKA

Młodzieżowa orkiestra symfoniczna działająca przy Słupskim Ośrodku Kultury zaprasza na przesłuchania młodzież od 14 roku życia, oraz osoby dorosłe.